Hoppa till sidans innehåll

Katrineholm 12.2


Filer för nedladdning eller utskrift

Matchresultat
Domarröster
Serieresultat deltävling
Serieresultat totalt

Prisade med Adidaslindor

Anton Eriksson, Bålsta BK 
Bafrin Azizi, Eskilstuna BK

Matcher

Vikt Röd hörna Blå hörna Resultat
48 Alfred Andersson, BKK Anton Eriksson, Bålsta 32 - 30
50 Kamran Delashop, Nova Milan Azizi, EBK 32 - 28
35 Erik Janatuinen, MBK Erik Tegerhag, Bålsta 27 - 24
80 Johar Björketidt, NBKA Johan Karlsson, IIF 27 - 19
54 Anton Malm, MBK Kevin Ankarstam, IFKL 23 - 22
40 Albin Janatuinen, MBK Hugo Pettersson, Dacke 20 - 21
50 Therese Lidström , Bålsta Bafrin Azizi, EBK 24 - 26
33 Hugo Karlsson, MBK Noah Björketidt, NBKA 17 - 20
40 Anton Lööw-Åberg, Bålsta Mergin Ibishi, Dacke 24 - 23
60 Mohammed Eder, KBK Hassan Hakimi, Nova 24 - 27
42 Oskar Lööw-Åberg, Bålsta Andreas Bäckmark, NBKA 23 - 18
69 Anci Caka, FAIK Saodi Ibaid, Nova 17 - 26
69 Jonas Hägg, NBKA William Gustavsson, EBK 22 - 25
50 Vincent Rydberg, NBKA Jonatan Almen, IIF 23 - 18
63 Caroline Karlsson, IFKL Ellinore Folkesson, Dacke 22 - 28
57 Ruben Forsberg, NBKA Andreas Rakose, Dacke 22 - 22
48 Alfred Andersson, BKK Kamran Delashop, Nova 34 - 30
57 Edmon Korial, IFKL Kevin Strand, Dacke 21 - 19
57 Anton Malm, MBK JohannaTamasi, EBK 24 - 22
50 Anton Eriksson, Bålsta Milan Azizi, EBK 30 - 29
40 Albin Janatuinen, MBK Viktor Jonsson, Dacke 21 - 18
33 Noah Björketidt, NBKA Alkin Bjelevac, BKK 22 - 23
38 Oskar Lööw-Åberg, Bålsta Erik Janatuinen, MBK 25 - 24

Flickor 1995-2001

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Ellinore Folkesson, Dacke 3 28
2 Bafrin Azizi, EBK 3 26
3 Therese Lidström , Bålsta 1 24
4 JohannaTamasi, EBK 1 22

Pojkar 1995-1996

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Anton Malm, MBK 3 24
2 Vincent Rydberg, NBKA 3 23
3 Ruben Forsberg, NBKA 2 22
4 Milan Azizi, EBK 1 29
5 Kevin Ankarstam, IFKL 1 22
6 Jonas Hägg, NBKA 1 22
7 Johan Karlsson, IIF 1 19
8 Jonatan Almen, IIF 1 18

Pojkar 1997-1998

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Alfred Andersson, BKK 3 34
2 Kamran Delashop, Nova 3 32
3 Anton Eriksson, Bålsta 3 30
4 Johar Björketidt, NBKA 3 27
5 Anton Lööw-Åberg, Bålsta 3 24
6 Andreas Rakose, Dacke 2 22
7 Mergin Ibishi, Dacke 1 23

Pojkar 1999-2001

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Erik Janatuinen, MBK 3 27
2 Oskar Lööw-Åberg, Bålsta 3 25
3 William Gustavsson, EBK 3 25
4 Alkin Bjelevac, BKK 3 23
5 Noah Björketidt, NBKA 3 22
6 Hugo Pettersson, Dacke 3 21
7 Albin Janatuinen, MBK 3 21
8 Edmon Korial, IFKL 3 21
9 Erik Tegerhag, Bålsta 1 24
10 Kevin Strand, Dacke 1 19
11 Viktor Jonsson, Dacke 1 18
12 Andreas Bäckmark, NBKA 1 18
13 Hugo Karlsson, MBK 1 17

Ö-diplom mixad

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Hassan Hakimi, Nova 3 27
2 Saodi Ibaid, Nova 3 26
3 Mohammed Eder, KBK 1 24
4 Caroline Karlsson, IFKL 1 22
5 Anci Caka, FAIK 1 17

Diplomserien 1995-2001

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Norrköpings BK Akilles 11 94
2 Bålsta BK 10 103
3 Mönsterås BK 10 89
4 BK Dacke Mjölby 9 94
5 Eskilstuna BK 8 102
6 BK Köping 6 57
7 IFK Linköpings BK 4 43
8 Nova 3 32
9 Igelfors IF 2 37
Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:34 Skribent: Per-Ola Lindell

 

 

 

Postadress:
Östsvenska Boxningsförbundet
Per-Ola Lindell, Blackbäcksvägen 25
590 77 Vreta Kloster

Kontakt:
Tel: 0734182302, 01360606
E-post: This is a mailto link

Se all info

Vi samarbetar med:

http://sok.se/topp-och-talang/topp-och-talangstod.html

www.eubcboxing.org

https://www.aiba.org/

https://www.rf.se/vaccinera

Banner för fler i rörelse