Hoppa till sidans innehåll

Nyköping 21.4


Filer för nedladdning eller utskrift

Matchresultat
Domarröster
Serieresultat deltävling
Serieresultat totalt

Prisade med Adidaslindor

Bästa Hemma Boxare: Josef Conetelas
Bästa Borta Boxare: Hugo Pettersson

Matcher

Vikt Röd hörna Blå hörna Resultat
33 Adam Elbachir, MTBT Safin Sadik, Narva 27 - 27
75 Nesar Rafa, NBS Mikael Carlsson, FBK 27 - 26
42 Hugo Pettersson, MTBT Alexander Isaksson, Rapid 30 - 30
38 Noah Björketidt, NBKA Emilia Filing, Rapid 29 - 30
54 Kevin Strand, MTBT Filip Nylen, NBS 25 - 23
51 Ikan Kais, NBS Alexander Kolomiets, FAIK 21 - 24
45 Adam Pettersson, NBKA Murali Vicky, FAIK 23 - 23
51 Atacan Kais, NBS Reda Al-Kaizhwan, Narva 18 - 18
62 Philip Kristiansen, MTBT Omar Alradi, NBKA 26 - 27
67 Steven Justiniano, Narva Merzad Skoric, FBK 29 - 25
43 Mergim Ibishi, MTBT Alexander Isaksson, Rapid 28 - 31
36 Noah Björketidt, NBKA Dennis Wångberg, Rapid 31 - 27
84 Josef Conetelas, NBS Kristian Issa, KBK 14 - 15
67 Hassan Albomnaijl, NBKA Simon Solem, FBK 24 - 27
48 Felix Nyrfors, NBKA Murali Vicky, FAIK 13 - 16
78 Johar Björketidt, NBKA Mohammad Shari Ali Matosh, KBK 29 - 24
33 Adam Elbachir, MTBT Jamshid Sarwari, Rapid 31 - 28
54 Omar Alradi, NBKA Amir Salim, Narva 28 - 28
42 Hugo Pettersson, MTBT Nilas Pedersen, NBS 32 - 24
46 Mergim Ibishi, MTBT Matin Sadik, Narva 27 - 30
81 Josef Conetelas, NBS Jonas Mörtsell, TBK 28 - 28

Flickor 1996-2002

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Emilia Filing, Rapid 3 30

Pojkar 1996-1997

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Matin Sadik, Narva 3 30
2 Steven Justiniano, Narva 3 29
3 Omar Alradi, NBKA 3 28
4 Nesar Rafa, NBS 3 27
5 Simon Solem, FBK 3 27
6 Murali Vicky, FAIK 3 23
7 Kristian Issa, KBK 3 15
8 Amir Salim, Narva 2 28
9 Josef Conetelas, NBS 2 28
10 Reda Al-Kaizhwan, Narva 2 18
11 Atacan Kais, NBS 2 18
12 Philip Kristiansen, MTBT 1 26
13 Mikael Carlsson, FBK 1 26
14 Merzad Skoric, FBK 1 25
15 Hassan Albomnaijl, NBKA 1 24
16 Ikan Kais, NBS 1 21

Pojkar 1998-1999

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Alexander Isaksson, Rapid 3 31
2 Adam Elbachir, MTBT 3 31
3 Johar Björketidt, NBKA 3 29
4 Kevin Strand, MTBT 3 25
5 Jonas Mörtsell, TBK 2 28
6 Safin Sadik, Narva 2 27
7 Adam Pettersson, NBKA 2 23
8 Mergim Ibishi, MTBT 1 28
9 Nilas Pedersen, NBS 1 24
10 Felix Nyrfors, NBKA 1 13

Pojkar 2000-2002

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Hugo Pettersson, MTBT 3 32
2 Noah Björketidt, NBKA 3 31
3 Jamshid Sarwari, Rapid 1 28
4 Dennis Wångberg, Rapid 1 27
5 Filip Nylen, NBS 1 23

Ö-diplom mixad

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Alexander Kolomiets, FAIK 3 24
2 Mohammad Shari Ali Matosh, KBK 1 24

Diplomserien 1996-2002

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Norrköpings BK Akilles 11 112
2 Mjölby-Tranås Boxing Team 10 117
3 Narva BK 10 114
4 BK Rapid 8 116
5 Nyköpings BS 8 102
6 BK Falken 5 78
7 Finspångs AIK 3 23
8 Katrineholms BK 3 15
9 Tierps BK 2 28
Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:34 Skribent: Jimmy Björketidt

 

 

 

Postadress:
Östsvenska Boxningsförbundet
Per-Ola Lindell, Blackbäcksvägen 25
590 77 Vreta Kloster

Kontakt:
Tel: 0734-182302, 013-60606
E-post: This is a mailto link

Se all info

Vi samarbetar med:

http://sok.se/topp-och-talang/topp-och-talangstod.html

www.eubcboxing.org

https://www.aiba.org/

https://www.rf.se/vaccinera

Banner för fler i rörelse