Hoppa till sidans innehåll

Mjölby 25 jan


Filer för nedladdning eller utskrift

Prisade med Adidaslindor

Bästa Hemma Boxare: Tim Sjöström, MTBT
Bästa Borta Boxare: Ajat Sabitov, DIF

Matcher

Vikt Röd hörna Blå hörna Resultat
54 Mimoza Gashi, NBKA Wictoria Kettil, TIFA 18 - 16
54 Emanuel Istefan, NBKA Arvid Magnusson, GBK 26 - 28
60 Ajat Sabitov, DIF Suleyman Rashid, NBKA 30 - 26
42 Svante Quennerstedt, IFL Noah Björketidt, GBK 27 - 29
36 Roni Grönfors, MTBT Fred Wibom, IFL 24 - 27
42 Alim Mahmudov, TIFA Josef Vasquez, IFL 28 - 29
36 Albin Lygneblad, MBK Sahad Mahonudov, TIFA 26 - 20
50 Sargon Jabro, NBKA Folke Berglöf, IFL 28 - 23
60 Thea Olsson, IIF Mimoza Gashi, NBKA 25 - 25
52 Tim Sjöström, MTBT Samer Rinoui, MBK 28 - 23
75 Ellen Hallen, MTBT Moa Malmqvist, NBKA 23 - 25
66 Kevin Strand, MTBT Jakob Urman, IFKL 19 - 19
42 Timmy Johansson, TIFA Noah Björketidt, GBK 25 - 29
71 Mike Ström, TBTS Adam Pettersson, GBK 14 - 17
54 Wictoria Kettil, TIFA Albert Otto, MBK 24 - 24
45 Erduvan Berisha, IFKL Moltas Lundström, IFL 32 - 32
60 Felix Nyrfors, NBKA Ajat Sabitov, DIF 29 - 33
51 Tim Sjöström, MTBT Andreas Palm, IFL 27 - 28
60 Nellie Hansen, IIF Samer Rinoui, MBK 24 - 21
42 Alim Mahmudov, TIFA Svante Quennerstedt, IFL 26 - 30
42 Timmy Johansson, TIFA Anders Castelius, IFL 24 - 29

Flickor 1998-2004

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Mimoza Gashi, NBKA 3 25
2 Nellie Hansen, IIF 3 24
3 Thea Olsson, IIF 2 25
4 Wictoria Kettil, TIFA 2 24
5 Ellen Hallen, MTBT 1 23

Pojkar 1998-1999

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Ajat Sabitov, DIF 3 33
2 Anders Castelius, IFL 3 29
3 Arvid Magnusson, GBK 3 28
4 Adam Pettersson, GBK 3 17
5 Kevin Strand, MTBT 2 19
6 Felix Nyrfors, NBKA 1 29
7 Emanuel Istefan, NBKA 1 26
8 Mike Ström, TBTS 1 14

Pojkar 2000-2001

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Svante Quennerstedt, IFL 3 30
2 Noah Björketidt, GBK 3 29
3 Josef Vasquez, IFL 3 29
4 Tim Sjöström, MTBT 3 28
5 Sargon Jabro, NBKA 3 28
6 Andreas Palm, IFL 3 28
7 Fred Wibom, IFL 3 27
8 Erduvan Berisha, IFKL 2 32
9 Moltas Lundström, IFL 2 32
10 Albert Otto, MBK 2 24
11 Alim Mahmudov, TIFA 1 28
12 Folke Berglöf, IFL 1 23
13 Samer Rinoui, MBK 1 23

Pojkar 2002-2004

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Albin Lygneblad, MBK 3 26
2 Timmy Johansson, TIFA 1 25
3 Roni Grönfors, MTBT 1 24
4 Sahad Mahonudov, TIFA 1 20

Diplomserien 1998-2004

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 IF Linnea 12 120
2 Gripen BK 9 74
3 Norrköpings BK Akilles 8 108
4 Mjölby-Tranås BT 7 94
5 Mönsterås BK 6 73
6 TIFA BC Tidaholm 5 97
7 Igelfors IF 5 49
8 Djurgårdens IF 3 33
9 IFK Linköpings BK 2 32
10 Tranås BTS 1 14
 
Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:38 Skribent: Per-Ola Lindell
Epost: This is a mailto link

 

 

 

Postadress:
Östsvenska Boxningsförbundet
Per-Ola Lindell, Blackbäcksvägen 25
590 77 Vreta Kloster

Kontakt:
Tel: 0734-182302, 013-60606
E-post: This is a mailto link

Se all info

Vi samarbetar med:

http://sok.se/topp-och-talang/topp-och-talangstod.html

www.eubcboxing.org

https://www.aiba.org/

https://www.rf.se/vaccinera

Banner för fler i rörelse