Hoppa till sidans innehåll

Mjölby 5 apr


Filer för nedladdning eller utskrift

Prisade boxare

Bästa boxare: Hampus Broman, BS Tor Kumla 
Bästa rookie: Henric Grönfors, Mjölby-Tranås Boxing Team

Matcher

Vikt Röd hörna Blå hörna Resultat
30 Max Pettersson, TOR Liam Svenlert, TIFA 27 - 25
36 Roni Grönfors, MTBT Fred Wibom, IFL 24 - 30
42 Noah Björketidt, GBK Josef Vasquez, IFL 31 - 29
38 Roni Grönfors, MTBT Alim Mahmudov, TIFA 14 - 18
42 Svante Quennerstedt, IFL Hampus Broman, TOR 32 - 35
44 Timmy Johansson, TIFA Benjamin Schwartz, NBKA 21 - 21
46 Adam Elbachir, MTBT Moltas Lundström, IFL 29 - 33
50 Jamie Svenlert, TIFA Folke Berglöf, IFL 20 - 28
50 Sargon Jabro, NBKA Anders Castelius, IFL 26 - 29
28 Max Pettersson, TOR Sahad Mahmudov, TIFA 24 - 20
57 Arvid Magnusson, GBK Leon Krosness, IFL 32 - 29
57 Henric Edlund, NBS Edvin Bernahdsson, TOR 25 - 29
60 Hugo Pettersson, MTBT Ajat Sabitov, DIF 32 - 30
60 Tim Sjöström, MTBT Henric Edlund, NBS 28 - 24
66 Kevin Strand, MTBT Fredrik Åsberg, NBS 24 - 25
60 Anab Abdullahi, NBS Thea Olsson, IIF 16 - 18
71 Adam Pettersson, GBK Johannes Bagdi, IFL 27 - 24
44 Henrik Grönfors, MTBT Benjamin Schwartz, NBKA 23 - 22
52 Sargon Jabro, NBKA Andreas Palm, IFL 28 - 29
75 Filip Candell, TOR Elias Zetterberg, IFL 27 - 24
42 Adam Elbachir, MTBT Noah Björketidt, GBK 31 - 31

Flickor 1998-2004

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Thea Olsson, IIF 3 18

Pojkar 1998-1999

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Arvid Magnusson, GBK 3 32
2 Anders Castelius, IFL 3 29
3 Filip Candell, TOR 3 27
4 Adam Pettersson, GBK 3 27
5 Henrik Grönfors, MTBT 3 23
6 Adam Elbachir, MTBT 2 31
7 Ajat Sabitov, DIF 1 30
8 Henric Edlund, NBS 1 25
9 Johannes Bagdi, IFL 1 24
10 Kevin Strand, MTBT 1 24

Pojkar 2000-2001

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Hampus Broman, TOR 3 35
2 Moltas Lundström, IFL 3 33
3 Hugo Pettersson, MTBT 3 32
4 Noah Björketidt, GBK 3 31
5 Fred Wibom, IFL 3 30
6 Edvin Bernahdsson, TOR 3 29
7 Andreas Palm, IFL 3 29
8 Tim Sjöström, MTBT 3 28
9 Folke Berglöf, IFL 3 28
10 Alim Mahmudov, TIFA 3 18
11 Benjamin Schwartz, NBKA 2 22
12 Svante Quennerstedt, IFL 1 32
13 Josef Vasquez, IFL 1 29
14 Sargon Jabro, NBKA 1 28
15 Elias Zetterberg, IFL 1 24
16 Jamie Svenlert, TIFA 1 20

Pojkar 2002-2004

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Max Pettersson, TOR 3 27
2 Timmy Johansson, TIFA 2 21
3 Liam Svenlert, TIFA 1 25
4 Roni Grönfors, MTBT 1 24
5 Sahad Mahmudov, TIFA 1 20

Diplomserien 1998-2004

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 IF Linnéa (IFL) 12 124
2 BS Tor Kumla (TOR) 12 118
3 Mjölby-Tranås BT (MTBT) 11 115
4 Gripen BK (GBK) 9 90
5 TIFA BC (TIFA) 7 86
6 NBK Akilles (NBKA) 3 50
7 Igelfors IF (IIF) 3 18
8 Djurgårdens IF (DIF) 1 30
9 Nyköpings BS (NBS) 1 25
 
Uppdaterad: 07 JUN 2016 17:38 Skribent: Per-Ola Lindell
Epost: This is a mailto link

 

 

 

Postadress:
Östsvenska Boxningsförbundet
Per-Ola Lindell, Blackbäcksvägen 25
590 77 Vreta Kloster

Kontakt:
Tel: 0734-182302, 013-60606
E-post: This is a mailto link

Se all info

Vi samarbetar med:

http://sok.se/topp-och-talang/topp-och-talangstod.html

www.eubcboxing.org

https://www.aiba.org/

https://www.rf.se/vaccinera

Banner för fler i rörelse