Hoppa till sidans innehåll

6 - Nyköping 23/9


Matcher

Matchresultat
DB46: Zayd Karim Ali, East IF Norrköping vs Andy Rydqvist, Mönsterås BK; 15 - 12
DA66: Benjamin Uller, Mjölby Boxing Team vs Felizia Landh, Gripen BK; 28 - 26
DB54: Lucin Sürüp, NBK Akilles vs Ahmad Tarawiah, Nyköpings BS; 26 - 17
DC34: Lisa Riddarsporre, Åtvidabergs BK vs Ruben Franzén, Gripen BK; 23 - 23
DC36: David Matta, East IF Norrköping vs Ruben Franzén, Gripen BK; 23 - 22
DB60: Filip Ivarsson, BK30 Motala vs Kenny Almkvist, Nyköpings BS; 24 - 23
DA70: Joachim Pettersson, East IF Norrköping vs Artur Kartshikyan, Eskilstuna BK; 26 - 24
DB70: Sirwan Mohammadi, BK30 Motala vs Albin Lyngeblad, Mönsterås BK; 23 - 23
DA46: Cajsa Rydberg, Gripen BK vs Moa Tryggstad, BK30 Motala; 26 - 25
DB44: Zayd Karim Ali, East IF Norrköping vs David Juvas, Gripen BK; 27 - 22
DB60: Benjamin Uller, Mjölby Boxing Team vs Jonathan Johnsson, Eskilstuna BK; 28 - 28
DB60: Lucin Sürüp, NBK Akilles vs Kenny Almkvist, Nyköpings BS; 25 - 21
DA86: Axel Agnesten, Eskilstuna BK vs Ahmabi Soleyman, Gripen BK; 28 - 23
DÖ71: Gustav Dahlström, Eskilstuna BK vs Ahmabi Soleyman, Gripen BK; 23 - 22
DB66: Dan Abed, Gripen BK vs Albin Lyngeblad, Mönsterås BK; 23 - 0, Disk

Klubbar 2001-2007

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Gripen BK 9 98
2 East IF Norrköping 9 76
3 Eskilstuna BK 6 80
4 BK30 Motala 6 72
5 Mönsterås BK 3 35
6 Mjölby Boxing Team 3 28
7 NBK Akilles 3 26
8 Nyköpings BS 2 40
9 Åtvidabergs BK 2 23

Flickor 2001-2007

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Lucin Sürüp, NBK Akilles 3 26
2 Cajsa Rydberg, Gripen BK 3 26
3 Lisa Riddarsporre, Åtvidabergs BK 2 23
4 Felizia Landh, Gripen BK 1 26
5 Moa Tryggstad, BK30 Motala 1 25

Pojkar 2001-2002

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Benjamin Uller, Mjölby Boxing Team 3 28
2 Dan Abed, Gripen BK 3 23
3 David Juvas, Gripen BK 1 22

Pojkar 2003-2004

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 Axel Agnesten, Eskilstuna BK 3 28
2 Zayd Karim Ali, East IF Norrköping 3 27
3 Joachim Pettersson, East IF Norrköping 3 26
4 Filip Ivarsson, BK30 Motala 3 24
5 Jonathan Johnsson, Eskilstuna BK 2 28
6 Sirwan Mohammadi, BK30 Motala 2 23
7 Albin Lyngeblad, Mönsterås BK 2 23
8 Artur Kartshikyan, Eskilstuna BK 1 24
9 Kenny Almkvist, Nyköpings BS 1 23
10 Ahmad Tarawiah, Nyköpings BS 1 17
11 Andy Rydqvist, Mönsterås BK 1 12

Pojkar 2005-2007

Plats Namn Matchpoäng Diplompoäng
1 David Matta, East IF Norrköping 3 23
2 Ruben Franzén, Gripen BK 2 23
Uppdaterad: 08 OKT 2017 08:18 Skribent: Per-Ola Lindell
Epost: This is a mailto link

 

 

 

Postadress:
Östsvenska Boxningsförbundet
Per-Ola Lindell, Blackbäcksvägen 25
590 77 Vreta Kloster

Kontakt:
Tel: 0734-182302, 013-60606
E-post: This is a mailto link

Se all info

Vi samarbetar med:

http://sok.se/topp-och-talang/topp-och-talangstod.html

www.eubcboxing.org

https://www.aiba.org/

https://www.rf.se/vaccinera

Banner för fler i rörelse